Vize Danışmanlığı

Vize Danışmanlığı

Temel amacımız Türkiye’deki her kademeden insana eşit haklarla vize alabilmeleri için bir platform oluşturmak, ve müşterilerimize güler yüzlü ve kaliteli vize hizmetleri sunarak onların vize deneyimlerinde yaşayabilecekleri stres seviyesini en az seviyede tutarak huzurla vize almalarına vesile olmaktır. Vize merkezimizde çalışan tamamı üniversite mezunu ve konularında uzman çalışanlarımız size her türlü konuda destek vermek ve sorularınızı cevaplamak için her gün yüksek performansla çalışmaktadırlar. Onlara 0 312 467 37 00 pbx. ana danışma hattımızdan her zaman ulaşabilirsiniz. Ya da dilerseniz iletişim formumuzu doldurarak’ta bize ulaşabilirsiniz.

Vize hizmetlerimiz

  • Vize dosyanızın hazırlaması, gereksiz bilgilerin çıkarılarak, gerekli olanları sizden talep ederek dosyanızın en doğru haline getirilmesi,
  • Uçak ve/veya otel rezervasyonlarınızın yapılması  ve bu detayların  dosyanıza eklenmesi,
  • Şahsi başvuru istemeyen ülkeler için başvurularınızın konsolosluğa bizzat götürülmesi ve sonucunun firmamızca alınıp pasaportunuzun size kargo ile gönderilmesi,
  • Şahsi başvuru gerektiren ülkeler için vize randevunuzun belirlenen gün ve saatte doğru olarak alınması ve size iletilmesi,
  • Eğer şahsen vize görüşmesine girecekseniz görüşmenizden önce size görüşme sırasında yapılması veya yapılmaması gereken şeyler ve hareketler hakkında bilgi ve oryantasyon verilmesi,
  • Ve bizce en önemlisi 20 yıllık vize danışmanlığı tecrübesi ve güvencesiyle başvuru yapmanın huzuru.

Vize Başvuru için gereken evraklar

Vize başvurunuzun en sağlıklı bir şekilde değerlendirilmesi ve yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için danışmanınız size bu konuyla ilgili gerekebilecek evrakların bir listesini sunacaktır. Vize başvurunuz için gerekli olan evrakları temin etmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.. Firmamız size vize türünüze göre bu evrakları dosyanıza ekleyecek, dilekçenizi yazacak, gerekli otel ve uçak rezarvasyonlarınızı ayarlayacak, sağlık sigortasını yapacak ve dosyanızın eskiksiz bir şekilde hazırlanmasını sağlayarak, burada doğabilecek sorunları ve vize memuru tarafından sorulabilecek soruları içeren bir ön görüşmeyi sizinle gerçekleştirecektir..

Vize başvurusu öncesi ve sonrası

İlgili ülkenin konsolosluğuna eğer vize evraklarınızı biz götürecek isek zaten endişelenmeye gerek yok, ancak bazı ülkelerde kişisel görüşme durumlarında başvuru yapanların pasaportları ve evrakları ile birlikte konsolosluğa gitmeleri gerekmektedir. Bu durumda yapılması gereken en önemli şeylerden biri sakin olmaktır. Çünkü eğer bir tedirginlik hissedilirse ve siz de bunu orada yaşarsanız bu sizin şüphe altına girmenize neden olabileceği gibi, vize dosyanız ne kadar iyi olursa oldun red almanıza yol açabilir. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, siz diğer gelenlerden farklısınız çünkü ne yapacağınızı gösteren ve en az konuşma ihtiyacı gerektiren dosya sizin elinizde, ve sorun çıkma ihtimali de oldukça düşük. O nedenle panik yapmaya gerek te yok.

Vize görüşmesi sonlandıktan sonra, vize memuru sizi bir kargo şirketine yönlendirebilir, o takdirde buraya gidip adres bilgilerini vermelisiniz, bu ayrıca vizenizin kabul edildiği anlamına gelecektir. Eğer bir şekilde vizenizde bir sorun var ise pasaportunuz size, neden red aldığınızı bildiren bir kağıt ile birlikte hemen iade edilecektir. Eğer vizenizi biz aldıysak size kargo yoluyla iletebileceğimiz gibi, dilerseniz bizim ofislerimizden birinden de vizenizi ve tüm evraklarınızı teslim alabilirsiniz.

ÖNEMLİ : Şengen ülkeleri için önemli bir hatırlatma: İlk kez schengen vizesi başvurusunda bulunacak kişiler konsolosluğa şahsen başvurmak zorundadırlar. Firmamız bu tip kişilere de danışmanlık verdiği gibi ikinci veya sonrası başvurularda kişilerin konsolosluğa gitmesi gerektirmeyen durumlarda da sizin namınıza başvuru yapmaya tam yetkilidir. Schengen prosedürü dahilinde değerlendirilmesi gereken ülkelerin listesi aşağıdadır.

Schengen (şengen) ülkeleri: Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İslanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Norveç, Portekiz, Yunanistan)